Pranie dywanów Warszawa

Czynności związane z utrzymaniem porządku nie zawsze wykonujemy z przyjemnością. W związku z tym warto je oddelegować. Specjalistyczne pranie dywanów w mieście Warszawa możesz zamówić w fachowej firmie sprzątającej, która ma duże doświadczenie. Usługę można wykonać na dwa sposoby: z odbiorem od klienta i na miejscu. Każda z metod ma swoje plusy i minusy. Różnią się także ceną.

Opcją alternatywną jest samodzielne czyszczenie polegające na wykorzystaniu ogólnodostępnego środka piorącego, który zostaje dodany do wody. Następnie przy pomocy roztworu szotujemy tkaninę. Wymaga to sporego zaangażowania. Szczególnie jeżeli naszym celem jest uporanie się z głęboko zalegającym brudem. Efekty nie będą zadowalające. Lepszym rozwiązaniem będzie pralnia dywanów oferująca odbiór od klienta.

Pralnia dywanów Warszawa – odbiór od klienta

Jeśli nie masz odpowiednich warunków w domu lub zależy Ci na usłudze z odbiorem od klienta, dobrym wyborem będzie profesjonalna pralnia dywanów. Warszawa oferuje bardzo dużą różnorodność takich placówek. Wystarczy zadzwonić i umówić termin odbioru. Czyszczenie dywanów odbywa się w punkcie stacjonarnym za pomocą maszyn o dużej mocy.

Pierwszym etapem jest umieszczenie w automacie trzepiącym. Jest to urządzenie usuwające zabrudzenia natury suchej. Kolejnym etapem jest pralnica, której zadaniem jest wyszorowanie osnowy i rozpuszczenie zabrudzeń tłustych. Następnie dywan jest umieszczany w wirówce w celu odsączenia wody. Na końcu następuje proces suszenia w suszarni. Plusem takiego rozwiązania jest bardzo wysoka skuteczność. Minusem jest cena czyszczenia, która może osiągnąć nawet 30 zł za 1 metr powierzchni.

Stacjonarna pralnia dywanów nie sprawdzi się jeśli chcesz wyczyścić wykładzinę. Wykładzina jest na stałe przytwierdzona do podłoża, co uniemożliwia jej zdejmowanie i przenoszenie. Dlatego pranie wykładzin dywanowych w mieście Warszawa można przeprowadzić tylko za pomocą metody ekstrakcyjnej.

Ekstrakcyjne czyszczenie dywanów na miejscu

Pranie dywanów w mieście Warszawa możesz również przeprowadzić na miejscu. Plusem jest czas realizacji i cena. Koszt metra kwadratowego to około 10 zł. Metoda ekstrakcyjna to proces, który bazuje na wykorzystaniu przenośnych urządzeń piorących. Dlatego wszystko przebiega pod wskazanym przez Ciebie adresem. Pracownik przyjeżdża i wykonuje szereg czynności po kolei:

  • Rozpoznanie – pierwszym krokiem jest rozpoznanie materiału. Na tej podstawie pracownik dobiera się środki piorące, które zostaną wykorzystane podczas pracy
  • Trzepanie –  kolejny krok to dokładne wytrzepanie runa za pomocą urządzenia pionowego, czyli mocnego odkurzacza pozbawionego węża. W ten sposób usuwane są zanieczyszczenia suche takie jak piach czy sierść.
  • Odplamianie – jeżeli zachodzi taka konieczność, to specjalista wykorzysta detergenty przeznaczone do odplamiania. Nanosi je wyłącznie na powierzchnię plamy.
  • Zasadnicze czyszczenie – ekstraktory ciśnieniowe umożliwiają przepłukanie materiału z wykorzystaniem ciśnienia. Proces ten usuwa się głęboko zalegający brud. Urządzenia pozwalają na sprawne dotarcie do głębokich warstw tkaniny, szczególnie gdy wspomagane są przez odpowiednie detergenty.

Jeśli chciałbyś, aby Twoje tkaniny odzyskały dawny wygląd, korzystaj tylko z profesjonalnych firm, które wiedzą jak przeprowadzić pranie dywanów w Warszawie. Samodzielne próby to strata czasu i energii. Nie są warte Twojego zaangażowania, ponieważ nie gwarantują pozytywnych efektów.