Specjalizacja

Mycie elewacji

Mycie elewacji myjką ciśnieniową Karcher

Natychmiastowe odświeżenie zewnętrznej części budynku można wykonać domowym sposobem lub za pomocą urządzeń, na przykład marki Karcher. Mycie elewacji myjką ciśnieniową to świetna opcja, która może odmienić wygląd ścian. Zadanie to wymaga sporego nakładu pracy dlatego domowe sposoby mogą okazać się mało skuteczne. Urządzenie firmy Karcher jest idealnym narzędziem do usuwania nawet najbardziej uporczywych zabrudzeń ze ścian zewnętrznych. Wysokie ciśnienie wody skutecznie oczyszcza powierzchnię usuwając grzyby, pleśń i rdzę. Mycie elewacji Karcherem oszczędza czas i zapobiega uszkodzeniom powierzchni, które mogą wystąpić przy czyszczeniu domowym sposobem.

Wysoki poziom czystości ścian zewnętrznych to nie tylko kwestia estetyki, ale także konserwacji budynku. Zanieczyszczenia i kurz kumulują się na powierzchni, co wpływa nie tylko na wygląd, ale także na stan techniczny. Dlatego regularne mycie elewacji myjką ciśnieniową marki Karcher jest nie tylko atrakcyjnym kosmetycznym zabiegiem, ale także pomaga w uniknięciu ewentualnych uszkodzeń. Warto wykonywać ten zabieg regularnie, zwłaszcza jeśli nieruchomość znajduje się w pobliżu dróg lub fabryk, które generują wiele zanieczyszczeń. Dzięki temu unikniemy uszkodzeń, pęknięć czy korozji.

Wykonanie czyszczenia w przyjazny dla środowiska sposób jest możliwe dzięki zastosowaniu specjalistycznych środków chemicznych i sprzętu generującego strumień wody pod wysokim ciśnieniem. Profesjonalne usługi czyszczenia ścian to oszczędność czasu oraz inwestycja w estetykę naszego domu. Alternatywnym rozwiązaniem jest przeprowadzenie procesu domowym sposobem.

Czyszczenie elewacji domowym sposobem

Część osób decyduje się na wynajęcie specjalistycznej firmy. Jeśli należysz do grona ludzi oszczędnych dla których znaczenia ma cena, możesz spróbować samodzielnie pozbyć się brudu. Czyszczenie elewacji domowym sposobem jest możliwe do wykonania pod warunkiem, że stopień zabrudzenia jest mały. Istnieje kilka skutecznych sposobów, które nie wymagają skomplikowanego sprzętu ani chemii. Jednym z nich jest ręczne szorowanie z użyciem dużej szczotki, na którą nakłada się środek czyszczący. Jeśli ściany są mocno zabrudzone taki zabieg nie odniesie zamierzonego rezultatu. Wtedy najlepiej skorzystać z pomocy specjalisty.

Ile kosztuje mycie elewacji? Jaka jest cena za m2?

Cenniki firmowe bazują na wycenie w oparciu o m2 powierzchni. Ile kosztuje mycie elewacji? Cena za m2 może się drastycznie różnić w zależności od wielkości, stanu i lokalizacji nieruchomości. W przypadku domów jednorodzinnych cena czyszczenia może oscylować w przedziale 6 zł – 18 zł za metr. Dla dużych budynków, które wymagają dodatkowego specjalistycznego sprzętu alpinistycznego, koszt usługi może osiągnąć nawet 40 zł za m2. Podane ceny uwzględniają robociznę oraz koszt środków chemicznych.

Cena za mycie elewacji zależy też od użytych preparatów i technologii. Zastosowanie nieściernych detergentów, czyszczenie parowe, piaskowanie, czyszczenie chemiczne – każdy z tych elementów będzie charakteryzował się inną ceną. Przed zamówieniem usługi skonsultuj się z doświadczonym profesjonalistą, który przedstawi wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb. Postaraj się uzyskać oferty od kilku różnych wykonawców. Dzięki temu będziesz mógł porównać i wybrać najlepszy stosunek jakości do ceny.

Bydgoszcz
Częstochowa
Gdańsk
Gdynia
Gliwice
Katowice
Kielce
Kraków
Łódź
Lublin
Olsztyn
Płock
Rzeszów
Szczecin
Toruń
Warszawa
Wrocław
Zamość