Specjalizacja

Sprzątanie mieszkań

Co obejmuje sprzątanie mieszkań? – zakres czynności

Sprzątanie mieszkań może obejmować wiele czynności, w zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji. Najważniejsze zadania to czyszczenie łazienki i kuchni, odkurzanie, mycie podłóg, naczyń, okien oraz utrzymanie porządku w szafkach. Zakres czynności dodatkowych to pranie oraz prasowanie pościeli i ubrań, zmywanie luster, usuwanie plam z dywanów czy odkurzanie klawiatury komputera. Możemy wymienić też bardziej złożone zadania, takie jak dezynfekcja powierzchni, czyszczenie foteli tapicerowanych lub woskowanie mebli. Jednorazowe sprzątanie mieszkania w najbardziej podstawowym zakresie obejmuje:

  • czyszczenie łazienki – umycie płytek i luster. Usunięcie zanieczyszczeń, osadów i kamienia. Gruntowne czyszczenie kabiny prysznicowej i muszli klozetowej.
  • mycie podłóg – dokładne odkurzenie powierzchni oraz umycie jej preparatem dopasowanym do rodzaju nawierzchni. W ramach usługi dodatkowej woskowanie i froterowanie.
  • wycieranie kurzu – usuwanie kurzu z mebli i innych elementów wyposażenia mieszkania wykonane za pomocą miękkiej ścierki nasączonej preparatem zapobiegającym powstawaniu zarysowań.

Usługę czyszczenia domów możesz zamówić w firmie sprzątającej lub w ostateczności wykonać samodzielnie. Sprzątanie mieszkania nie musi być zadaniem zniechęcającym, jeśli dobrze się do tego przygotujesz. Zacznij od zrobienia listy zadań do wykonania, a następnie podziel je na łatwe do wykonania kroki. Mimo planu, może to zająć sporo czasu, ale jeśli zależy Ci na cenie będzie to najtańsze rozwiązanie. Jest to niewielka oszczędność ponieważ koszt usługi nie jest wygórowany. Dlatego polecamy zlecić to zadanie profesjonalistom, którzy wykonają jednorazowe sprzątanie mieszkania.

Jednorazowe czyszczenie domów prywatnych i apartamentów

Wysoki poziom czystości jest istotny nie tylko z punktu widzenia estetyki, ale i zdrowia mieszkańców. Czynności niezbędne dla utrzymanie właściwego poziomu higieny, które wykonujemy samodzielnie często nie wystarczają. Dlatego warto rozważyć jednorazowe sprzątanie domów prywatnych. Wiele firm oferuje również okazjonalne czyszczenie apartamentów. Wystarczy zadzwonić i zamówić usługę. Firmy zapewniają dobrze wyszkoloną i wyposażoną ekipę oraz sprzęt i środki chemiczne najwyższej jakości. Taka profesjonalna pomoc pozwoli oszczędzić dużo czasu i skierować energię na inne obowiązki.

Jednorazowe sprzątanie mieszkań i domów realizowane przez specjalistów na pewno spełni Twoje oczekiwania. Każda oferta jest indywidualna i dopasowana do rodzaju apartamentu. Oprócz standardowych czynności możesz liczyć na usługi dodatkowe, takie jak: czyszczenie mebli skórzanych lub pranie tapicerki. Zespół doświadczonych profesjonalistów specjalizujący się w sprzątaniu apartamentów i domów poradzi sobie z każdą powierzchnią. Atrakcyjna cena sprawia, że usługa jest dobrym wyborem nawet dla osób o ograniczonym budżecie.

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania? Jaka cena za godzinę?

Stawka za godzinę to około 25 zł. Można również wycenić usługę kompleksowo. Ile kosztuje sprzątanie mieszkania? Cena zależy od miasta oraz zakresu prac, które mają być wykonane. Za jeden pokój zapłacimy od 80 do 150 złotych, natomiast za jednorazowe sprzątanie całego mieszkania lub apartamentu – od 300 do nawet 700 złotych. Sprzątanie domów prywatnych jest jeszcze droższe. Cena usługi może przekroczyć 1000 zł. Przed zamówieniem usługi warto skontaktować się bezpośrednio z firmą sprzątającą i otrzymać szczegółową wycenę, która jest dostosowana do konkretnego przypadku.

Białystok
Bydgoszcz
Częstochowa
Gdańsk
Gdynia
Gliwice
Katowice
Kraków
Łódź
Lublin
Olsztyn
Płock
Poznań
Rzeszów
Szczecin
Toruń
Warszawa
Wrocław
Zamość